2023-2024 навчальний рік

НМТ-2024


/Files/images/23-24_nrk/nmt-ukr-mova_770x403_dd6.jpg

В 2024 році замість ЗНО з української мови буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ). Тест міститиме 30 завдань з української мови, а також завдання з математики, історії України та одного предмету на вибір. На виконання завдань з української мови дається 60 хвилин.

Які завдання будуть з української мови

Завдання з української мови відповідатимуть програмі ЗНО з української мови. Тобто на тестуванні будуть такі самі завдання, які мали б бути на ЗНО. До блоку з української мови входять 30 завдань, серед яких:

  • 25 завдань з вибору однієї правильної відповіді;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (логічні пари).

Завдань з розгорнутою відповіддю та власним висловлюванням не буде.

Програма НМТ з української мови

На тестуванні з української мови потрібно знати теми:

  • Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія.
  • Лексикологія. Фразеологія.
  • Будова слова. Словотвір.
  • Морфологія.
  • Синтаксис.
  • Стилістика.
  • Розвиток мовлення.

Детальніше дивіться у pdf документі всі теми з української мови на НМТ 2024 та що потрібно знати учню на тестуванні.

У тестах не буде завдань з української літератури, лише завдання з української мови. На сайті УЦОЯО розміщено демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту.

Як оцінюватимуться завдання

Загалом за виконання блоку завдань з української мови можна отримати від 0 до 45 балів. Результати оголошують одразу після тестування. Після цього результати кожного з блоку переведуть у шкалу 100-200.

Такого поняття як пороговий бал не буде. Для переведення результату у шкалу 100-200 потрібно набрати мінімум 5 балів.

У 2024 році пробний тест з української мови не будуть проводити, проте ви можете самостійно пройти онлайн тестування на тренажері. Завдання у тесті максимально наближені до тих, які будуть на НМТ. Це допоможе ознайомитись з процедурою проведення тестування та краще підготуватись до нього.


Що потрібно знати про НМТ - 2024




2022-2023 навчальний рік

ДПА 2023: як відбудеться

Українські учні, як і минулого року, не складатимуть Державну підсумкову атестацію у 2023 році.

Таку інформацію зазначила член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль.

Випускники закладів освіти складатимуть національний мультипредметний тест.

Нагадаємо, що НМТ минулого року запам'ятався не лише рекордно високими результатами учнів, а й скандалами через доступність списування.

Щодо процедури реєстрації, то керівник Міносвіти Сергій Шкарлет зауважив, що реєстрація на НМТ стартує у квітні 2023 року.

Тестування вступників мають відбутися у червні — липні 2023 року у межах основної та додаткової сесій.

Перелік предметів, з яких проводитимуть НМТ-2023:

Українська мова;
Українська мова і література;
Математика (завдання рівня стандарту);
Математика;
Історія України (період 1914 рік - початок XXI століття);
Історія України;
Англійська мова;
Іспанська мова;
Німецька мова;
Французька мова;
Біологія;
Географія;
Фізика;
Хімія.

Доброго дня!
Відповідно до листа Одеського РЦОЯО від 08.11.2022 р. #08/01-859 ,
зустріч з випускниками відбуватиметься *24.11.2022 о14.00* год. на онлайн-платформі zoom за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/81859416681...
, ідентифікатор конференції 81859416681, код 12345

Звертаю вашу увагу! Ця зустріч буде проводитись лише для учнів нашої громади! Це унікальна можливість поспілкуватися із представниками ОРЦОЯО!


2021-2022 навчальний рік

Триває реєстрація електронних кабінетів для вступу до закладів освіти та подання заяв від вступників.

Станом на 1 серпня 2022 року до закладів ФПО подано майже 153 тис. заяв від випускників 9-х і 11-х класів.

За три доби випускники 11-х класів і вступники на основі диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра чи молодшого спеціаліста для здобуття вищої освіти подали понад 13 тис. електронних заяв.

Приймання заяв для здобуття вищої освіти триватиме до 8 серпня – для вступу за результатами індивідуальної усної співбесіди та творчих конкурсів (бюджетна та контрактна форми) та до 23 серпня – для вступу за результатами НМТ, а також творчих конкурсів (контрактна форма). Після цього заяви прийматимуть на контрактну форму здобуття освіти.

Також сьогодні розпочато реєстрацію електронних кабінетів для вступу до магістратури. За пів години уже зареєстровано 985 кабінетів.

Докладні інструкції з подання електронних заяв доступні на сайті у розділі «Інформація для вступника (https://vstup.edbo.gov.ua/)» (текстова (https://bit.ly/3vjKkNp...) і відео (https://youtu.be/nr1TM7ikXcE)).


Шановний учаснику!/Шановна учаснице!

У зв’язку з широкомасштабною агресією російської федерації проти України, атаками на українські міста, руйнуванням і пошкодженням закладів освіти проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання стало неможливим. Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році для участі в конкурсному відборі для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) передбачено використання результатів національного мультипредметного тесту (НМТ). Ознайомитися з Порядком проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту можна за посиланням.

Ви є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ, Вам обов’язково потрібно на цій сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:

1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;

2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

На платформі iLearn стартував проєкт із безоплатної підготовки до НМТ, ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ. У межах проєкту майже щодня вступники зможуть брати участь у вебінарах, які проводитимуть експерти-предметники.

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.


1 квітня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ про затвердження Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року, розроблені командою МОН разом із керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних військових адміністрацій.

У межах автономії рекомендовано закладам загальної середньої освіти:

  • самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;
  • забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультацій із використанням технологій дистанційного навчання.

Крім того, Сергій Шкарлет попросив керівників закладів та вчителів звернути особливу увагу на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього розроблено відповідні матеріали, а також працює Телеграм-канал «Підтримай дитину», заснований педагогами та дитячими психологами, які продовжують створювати прості рекомендації, як підтримати дітей у складні часи, а також поради для вчителів.

Щодо підсумкового оцінювання

Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти може здійснюватись у разі потреби з використанням технологій дистанційного навчання, а складання ДПА цього року скасовано.

Також в умовах воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів і дати їм можливість продовжувати здобувати освіту, зокрема, в установленому порядку перевести їх на наступний рік навчання, видати свідоцтва досягнень або табелі навчальних досягнень, а також документи про здобуття освіти.

Свідоцтво може видати школа за місцем постійного чи тимчасового проживання, зокрема й приватні заклади освіти, у випадку, якщо дитину зараховано до нової школи. Усі діти, які навчаються зараз не у своїх школах, а також перебувають за кордоном та продовжують навчатися у дистанційному форматі, отримають документ про завершення навчального року. Незалежно від форми навчання (онлайн, офлайн, змішане), результати будуть зараховані.


24 березня 2022 року, ВРУ ухвалила законопроєкт №7132, який дозволяє одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів і складання ДПА, про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Держава, у першу чергу, висловила довіру педагогам, які в цьому навчальному році виставлять учням підсумкові оцінки без державної підсумкової атестації.Головним для нас є забезпечення максимальної безпеки учасників освітнього процесу. На жаль, це означає неможливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі у 2022 році.Доступність вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для всіх громадян України незалежно від місця їх перебування є нашим найвищим пріоритетом», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр також наголосив, що завдяки цифровізації буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн-процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи.

Сергій Шкарлет підкреслив, що заклади освіти мають докласти всіх зусиль, аби вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.

Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу у 2022 році. Його розробка знаходиться на фінальній стадії, і вже найближчим часом він буде презентований.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет повідомив про завершення навчального року в умовах воєнного стану.


ДПА 2022: перелік предметів

Міністерство освіти і науки затвердило перелік навчальних предметів, із яких у 2021/2022 навчальному році проводитиметься державна підсумкова атестація в школах (Наказ МОН №528 від 14.05.2021р.).

Для здобувачів освіти, які завершують здобуття початкової освіти, - це:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Для учнів 9 класів:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку:

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Для випускників 11 класу або осіб, які бажають скористатися правом повторного складання державної підсумкової атестації з української мови, та/або математики, та/або історії України, що передбачено пунктом 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року N 1369 "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за N 8/32979, ДПА проводиться проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року N 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за N 118/29986 з 4–х предметів:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова - англійська, іспанська, німецька або французька.

Одинадцятикласники можуть складати дві іноземні мови: здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія.

Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет "Природничі науки", можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

5. Мова національної меншини чи корінного народу (можуть складати лише учні шкіл, де ведеться викладання такою мовою, або вона входить в програму навчання на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

Максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань ЗНО держкоштом, Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

Хто проходить ДПА

ДПА проходять особи, які завершують:

  • здобуття початкової освіти (у 4-х класах ЗЗСО);
  • здобуття базової середньої освіти (у 9-х класах ЗЗСО);
  • здобуття повної (профільної) загальної середньої освіти.

Дещо про ЗНО=ДПА

Згідно з Наказом МОН № 1166 від 02 листопада 2021 року «Про організацію та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання, результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» ;

  1. Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобула її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
  2. Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

Для реєстрації потрібно:

  • правильно обрати категорію особи;
  • створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА»;
  • підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Які документи потрібно для реєстрації в ЗНО?

Учасники мають подати:

  • оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
  • засвідчену власноруч копію паспорта громадянина України;
  • засвідчену власноруч копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • за потреби інші документи (медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).
Документом, що підтверджує реєстрацію, є Сертифікат ЗНО-2022 (Сертифікат), який є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PIN-код, що потрібні для входу до інформаційної сторінки учасника ЗНО.
Інформаційна сторінка містить у собі реєстраційні дані особи. З неї учасник / учасниця ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування – Інформаційну картку з результатами. Вхід на власну інформаційну сторінку можливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) www.testportal.gov.ua або сайти регіональних центрів.

ЗНО проводиться в пунктах зовнішнього незалежного оцінювання, що створюються на базі закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Місце, дата та час проведення ЗНО зазначаються в запрошенні-перепустці.

Запрошення-перепустка НЕ надсилатиметься поштою – її потрібно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.

Запрошення-перепустки буде розміщено на інформаційних сторінках учасників / учасниць ЗНО не пізніше 29 квітня 2022 року.

Календар ЗНО-2022

⇒ НАВЧАЛЬНЫ ПРЕДМЕТИ ЗНО-2022

Фізика – 23 травня

Хімія – 26 травня

Українська мова, українська мова і література – 31 травня

Математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня

Іспанська, німецька, французька мови – 6 червня

Англійська мова – 7 червня

Історія України – 10 червня

Географія – 14 червня

Біологія – 17 червня

Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

– українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);

– математика* (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));

– історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;

– один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Здобувач освіти може вибрати для проходження ЗНО математику, за умови якщо він вивчав цей навчальний предмет на профільному рівні і потребує встановлення результату зовнішнього оцінювання з нього за шкалою 1 - 12 балів (оцінки за ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти) та/або потребує встановлення з нього результату ЗНО за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів, який використовується під час конкурсного відбору для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти (результат за шкалою 100 - 200 балів), про що має зазначити під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні.

Інформацію, а також відомості про завдання сертифікаційної роботи можна дізнатися у Наказі № 151 УЦОЯО від 01.11.2021 року.

Відзначимо, що в 2022 році дещо скоротили тестування з математики: тестовий зошит рівня стандарту буде налічувати 26 завдань, а не 28, як минулого року. На їхнє виконання буде відведено 120 хв, а не 150. Тест профільного рівня з математики буде містити 32 завдання, а не 34. На його виконання, відповідно, буде відведено 180 хв замість 210 хв.

Окрім того, змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52. На його виконання виділили 150 хвилин замість минулорічних 180.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

Для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;

Для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування можуть отримати три оцінки: за частину тесту з української мови (за шкалою 100–200 балів), за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100–200 балів) та оцінку ДПА за шкалою 1–12 балів за виконання завдань з української мови.

При складанні будь-якого іншого тесту учасники можуть отримати дві оцінки: оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної мови та історії), а також оцінку за шкалою 100–200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту.

Оцінки за шкалою 100–200 балів можна буде використати для вступу до закладів вищої освіти України. Вибір необхідних учаснику ЗНО оцінок за кожним предметом здійснюється під час реєстрації на ЗНО


Путівник ЗНО


Порядок реєстрації на ЗНО випускників 2022 року

Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які у 2022 році складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Увага! Якщо ви вже маєте атестат (здобули повну загальну середню освіту в попередні роки) або навчаєтесь у закордонному навчальному закладі, ви маєте користуватися іншим порядком реєстрації на ЗНО.

Реєстрація на основну сесію ЗНО триває з 01 лютого до 09 березня 2022 року. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 01 березня 2022 року.

Унесення змін до реєстраційних даних відбуватиметься з 01 лютого до 09 березня 2022 року. У разі відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінювання подання до УЦОЯО апеляційних заяв (оскаржень) триватиме до 22 березня 2022 року.

Для того щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Порядок). У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

2. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для безоплатного проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'ятьох. Якщо ж для вас важливо скласти більше предметів, ви зможете зробити це за додаткову плату.

У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

  • української мови;
  • української мови і літератури;
  • історії України;
  • математики;
  • біології;
  • географії;
  • фізики;
  • хімії;
  • англійської мови;
  • іспанської мови;
  • німецької мови;
  • французької мови.

Звертаємо увагу, що з усіх навчальних предметів, які ви виберете, буде встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких ви проходитимете державну підсумкову атестацію, також отримаєте оцінку за шкалою 1–12 балів.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика (завдання рівня стандарту). Третім – історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська). Четвертий предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ.Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Нагадуємо, що інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого здійснюється за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти регіональним центром оцінювання якості освіти.
  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», що доступний на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому ви навчаєтеся.

Після отримання від випускників реєстраційних документів заклад освіти формує список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього оцінювання. Засвідчений підписом керівника та печаткою закладу освіти (у разі її наявності) список учнів і комплекти реєстраційних документів треба надіслати не пізніше ніж 01 березня 2022 року до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання визначатимуть за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього оцінювання до закладу освіти, де ви навчаєтеся. Вручення індивідуальних конвертів забезпечують заклади освіти.

За матеріалами Путівника учасника ЗНО 2022.

Якщо ви вже маєте атестат (здобули повну загальну середню освіту в попередні роки), незалежно від того, де ви навчаєтеся зараз (чи продовжуєте навчатися), ви маєте користуватися іншим порядком реєстрації на ЗНО.


/Files/images/_nov_kartinki/зно 2222.jpg

У середу, 5 січня 2022 року, розпочнеться реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.

Реєстрація триватиме до 22 січня. Кожен охочий зможе зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам:

  • попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2022 року;
  • попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
  • психологічно налаштуватися на проходження ЗНО;
  • навчитися ефективно розподіляти час.

Вартість пробного ЗНО різниться за регіонами й коливається в межах від 213 до 309 грн. Різниця пов’язана з особливостями організації тестувань, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких до 10 березня буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати тестування.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у такі дати:

  • 19 березня – з української мови, української мови і літератури;
  • 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

  • 19-21 березня – з української мови, української мови і літератури;
  • 26-28 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

Результати тестування з української мови, української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня, з інших предметів – 1 квітня.

Звертаємо увагу, що реєстрація на пробне ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Крім того, МОН і УЦОЯО наголошують, що організатором пробного ЗНО є Український і регіональні центри оцінювання якості освіти. Водночас чимало організацій називають свої онлайн-тестування «пробним ЗНО» або ж розміщують так звані зошити пробного зовнішнього незалежного оцінювання, використовуючи логотип УЦОЯО, тим самим порушуючи авторське право. Завдання у таких тестах можуть виявитися геть не подібними до тих, які учасник/учасниця отримає на реальному ЗНО. Рекомендуємо критично ставитися до інформації щодо варіантів пробного ЗНО.

Деталі щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання, а також матеріали пробних тестувань попередніх років – у відповідному розділі на сайті УЦОЯО.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі на 2022 рік.


Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.


Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно наказу Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

/Files/images/foto/зн.png


ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ У 2022 РОЦІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Випускники по всій Україні вже активно готуються до складання зовнішнього незалежного оцінювання, тому в цій статті ми зібрали основну інформацію, яку необхідно знати про ЗНО і ДПА випускникам шкіл і вступникам до вишів 2022 року

Що потрібно знати про ЗНО-2022

Насамперед зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) — це тестування з різних навчальних предметів, яке мають пройти випускники закладів середньої освіти. Щорічно тестування проводять з метою визначення рівня досягнень випускника за час навчання в школі та забезпечити рівний та справедливий доступ усіх випускників до вищої освіти.

⇒ Як підготуватися до ЗНО: поради шкільного психолога

Однак, результати проходження зовнішнього незалежного оцінювання можуть використовувати для двох випадків: як результати випускних іспитів у школі (державної підсумкової атестації) — оцінки за шкалою від 1 до 12; як результати вступних іспитів у заклади вищої освіти — бали за шкалою від 100 до 200.

Організатором зовнішнього незалежного оцінювання є Український центр оцінювання якості освіти та його підрозділи — регіональні центри оцінювання якості освіти. ЗНО проходить у спеціально створених пунктах тестування на базах закладів освіти.

Хто бере участь у ЗНО

Учасниками ЗНО можуть стати особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2022 року (випускники 2022 року), або вже здобули її (випускники минулих років).

Випускники 2022 року обов’язково складають державну підсумкову атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, до цієї категорії належать випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту. Випускники 2022 року реєструються на ЗНО в тому закладі освіти, де вони навчаються.

Випускники минулих років можуть проходити ЗНО, якщо вони планують вступати на навчання до закладів вищої освіти. Для реєстрації на ЗНО ці випускники мають надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти або звернутися до пунктів реєстрації, перелік яких є на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Безпосередньо зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання випускники зможуть уже на початку 2022 року.

Перелік предметів для проходження ЗНО-2022 Згідно з наказом Міністерства освіти та науки, кожен зареєстрований учасник має право безкоштовно пройти зовнішнє незалежне оцінювання щонайбільше з п’яти предметів.

Окрім того, учасник ЗНО також може пройти тест з більшої кількості предметів за кошти фізичних і юридичних осіб. ЗНО-2022 проходитиме з таких предметів:

українська мова;

українська мова і література;

математика (завдання рівня стандарту);

математика;

історія України;

англійська мова;

іспанська мова;

німецька мова;

французька мова;

біологія;

географія;

фізика;

хімія.

Випускники закладів освіти 2022 року обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з наступних предметів:

українська мова;

математика;

історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька) — за вибором випускника;

четвертий предмет за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Для процедури вступу до вишу і випускники 2022 року, і випускники минулих років мають пройти зовнішнє оцінювання з тих предметів, які потрібні для вступу до конкретного закладу вищої освіти.

Для того, щоб оптимально та правильно обрати, які предмети необхідно складати для вступу в заклад вищої освіти, учасникам варто ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність. Такий перелік буде передбачений умовами прийому до закладів вищої освіти.

Відповідність результатів для зарахування ДПА та для вступу до вишу

Важливо!

Зміст тестів ЗНО з певних предметів відрізняються залежно від того, чи складається цей предмет як ДПА, чи як вступний іспит у виш.

Таким чином, існують окремі тести з української мови та з української мови і літератури. Як ДПА зараховують тільки результат виконання завдань з української мови. Для вступу можуть знадобитися або результати з української мови, або з української мови і літератури. Це залежить від спеціальності, на яку має намір вступати учасник.

Також у списку предметів для складання ЗНО є математика і математика (завдання рівня стандарту). Як результат ДПА з математики зараховують результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав у школі математику на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав математику на профільному рівні).

Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з математики.

Для проходження державної підсумкової атестації з історії України враховують результат виконання завдань частини «Період XX — початок XXI століття». Для вступу до закладу вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту.

Як результат ДПА з іноземної мови (англійської, іспанської, німецької або французької) буде зараховано результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з іноземної мови.


До уваги учнів 4, 9 класів!

Звільнення від проходження державної підсумкової атестації

у 2020-2021 навчальному році

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03.03.2021р. №273 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році», наказу закладу освіти від 17.03.2021р. № 33 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році», у 2020-2021 навчальному році звільняються від проходження державної підсумкової атестації учні, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗНО -2021.

УВАГА!

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалася 1 лютого і триватиме до 5 березня 2021 року. Щоб зареєструватися для участі у ЗНО-2021, потрібно перейти у розділ: “Учаснику ЗНО” та пройти процедуру реєстрації.

Український центр підготував для всіх охочих зареєструватися для участі в ЗНО відеоінструкцію, з якої Ви дізнаєтеся про те, на що варто зважати до, а також під час реєстрації. Переглянути дане відео ви можете переглянути як на Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти так і за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=efDpwONafbc&feature=emb_logo

Випускники 2021 року!

Перегляньте відео. Будьте відповідальними та зробіть свідомий вибір під час вибору предметів . Заступником директора з навчально-виховної роботи та класним керівником для вас буде проведено навчання по питанню реєстрації. Ви отримаєте відповіді на всі питання які у вас виникнуть під час реєстрації.

Увага!

З 5 січня до 19 січня 2021 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде доступною програма реєстрації охочих взяти участь у пробному ЗНО.

Шановні випускники 2021 року!

З детальною інформацією про ЗНО -2021 року ви можете ознайомитися на офіційній сторінці УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ. Моніторте сайт за посиланням. Інформація, яка є важливою для вас як випуснкика та майбутнього абітурієнта постійно оновлюється. Будьте завжди проінформованими та ознайомленими з усіма особливостями ЗНО.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

/Files/images/zno/osoblyvosti_znodpa_2021.png


/Files/images/zno/osoblyvosti_zno_dpa_matem_2021.png


/Files/images/zno/kalendar_zno_2021.png


Наказ по Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів "Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019 – 2020 навчальному році"



Пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2020 р.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

Детально ознайомитись можна за посиланням ТУТ!


ІНФОРМАЦІЯ ДО УВАГИ!

/Files/images/rzn_kartinki/70702689_2385234591532154_1429790592749010944_o.jpg

/Files/images/rzn_kartinki/70818406_2385234574865489_2295828614358237184_o.jpg

ЗНО-2021: математика стає обов’язковою, як ДПА будуть зараховані 4 предмети

6 вересня 2019 року набув чинності наказ МОН від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

Наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, принципи зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Також установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Окрім цього, наказом визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Зокрема, як ДПА будуть зараховані 4 предмети:

  1. українська мова;
  2. математика;
  3. історія України або іноземної мови – за вибором здобувача освіти;
  4. одного з навчальних предметів, зазначених у пунктах Переліку – за вибором здобувача освіти;

КАЛЕНДАР ЗНО 2020

/Files/images/rzn_kartinki/69644160_1122270514637856_8234178851689725952_o.png


/Files/images/images.jpg

ДПА (також відома, як державна підсумкова атестація) є підсумковим іспитом для учнів, які закінчили навчання в молодшій школі. В рамках цього випробування всім українським четвертокласникам належить здавати свою першу в житті экзаменацію. ДПА виявить рівень отриманих ними знань і стане гарантією переходу в середню школу.

Учні 4 класу та їхні батьки з відповідальністю сприйняли цю інформацію. Було придбано зошити-тренажери по підготовці до іспиту.

Вчитель запропонувала додаткові завдання, цікаві творчі вправи, мовознавчі дидактичні ігри.

Випускники початкової школи із завзяттям взялися до роботи: працюють у після урочний час, обговорюючи завдання, що викликали труднощі, працюють у групах, здійснюють взаємоперевірку, виконують завдання вдома.

До уваги батькам!

Наближається час до проведення екзаменаційних контрольних робіт.

Контрольна робота з української мови буде проведена 15 травня.

Контрольна робота з математики буде проведена 22 травня.

Прохання долучитися до підготовки учнями здачі ДПА.


Тести ЗНО минулих років (2010-2018): завдання та відповіді

За цим посиланням зібрані всі тести минулих років з відповідями.

https://www.facebook.com/lina.butenko.7/posts/2040925792610308

Корисні посилання:

Український центр оцінювання якості освіти:http://testportal.gov.ua

Наш регіональний центр оцінювання якості освіти:http://www.test-center.od.ua

Корисні посилання для підготовки до ЗНО:

http://zno.ua/

https://www.ed-era.com/

https://www.youtube.com/channel/UCKZ9W_5yg6NeV92ak02CdSg

https://prometheus.org.ua/zno/


/Files/images/нпроо.jpeg

Всі випускники школи на сьогоднішній день знають про місце проведення основної сесії ЗНО. На сьогоднішній день всі зареєстровані учасники завантажили зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де зазначено час і місце проведення тестувань.

НАГАДУЄМО!!!

/Files/images/ТАБЛИЦЯ.jpg

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня. Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Безкоштовна підготовка до ЗНО на сайті iLearn


Вже з 14 січня на випускників усіх шкіл України чекає сюрприз — можливість безкоштовно проходити тести у форматі ЗНО на сайті iLearn.

Найкращі спеціалісти підготували для школярів безліч запитань, які допоможуть підготуватися до іспитів.

Гейміфікована платформа iLearn — це єдиний в Україні сайт, створений командою «Освіторії», де випускники можуть безкоштовно готуватися до фінального тестування. Це інноваційна платформа з безкоштовними онлайн-курсами для підготовки до фінального тестування. Під час реєстрації учні створюють свого гейміфікованого героя і можуть отримувати електронні монети ВЧИБАКСИ за проходження тестів, завдань та вебінарів.

Також платформа пропонує вебінари з найкращими викладачами української мови та літератури, математики, історії України та англійської. За успіхи в навчання користувачі можуть накопичувати монети, проходити рівні та здобувати досвід. А для найзавзятіших на iLearn підготували цінні призи від партнера Coca-Cola.

Більше про вебінари можна прочитати за посиланням.

Переваги підготовки з iLearn:
– тести складені найкращими спеціалістами України;

– питання багаторівневої складності;

– проходити тести можна допоки не досягнеш найкращого результату;

– це безкоштовно.


Визначено терміни реєстрації та проведення пробного ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання – іспити для вступу до закладів вищої освіти в Україні. Випускники шкіл в обов'язковому порядку повинні скласти українську мову і літературу, математику або історію України (на вибір учасника) і ще один предмет з переліку: біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Результати тестування будуть зараховані їм як результати державної підсумкової атестації

Реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання триватиме в Україні з 8 по 31 січня. Тести в рамках пробного ЗНО можна буде скласти у березні.

Де зареєструватися?

Зареєструватися для участі у пробному ЗНО можна з 8 по 31 січня на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти: Одеському.

Скільки це коштує?

Участь у пробному ЗНО – це платна послуга. Вартість проходження пробного тестування можна дізнатися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Вона коливається від 132 до 138 гривень за одне тестування.

Коли відбудеться пробне ЗНО?

16 березня відбудеться пробне тестування з української мови і літератури.

23 березня учасники пробного ЗНО зможуть скласти один тест на вибір: з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

/Files/images/images.jpg

ОРІЄНТОВНІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ АТЕСТАЦІЙНИХ РОБІТ ДПА

ДЛЯ УЧНІВ 4 КЛАСУ

Згідно Листу МОН № 1/9-185 від 27.03.18 року, що до проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти, підготовлених спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти, визначено орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт для учнів 4 класу.

Атестація з кожного предмета проводиться письмово у формі підсумкових контрольних робіт. На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. - на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. - на її виконання.

Оцінювання підсумкових контрольних робіт здійснюється відповідно до «Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти» (наказ Міністерства від 13.04.2011 № 329, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 року за № 566/19304) та Орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи (наказ Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 № 1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 №1222»).

Зміст завдань для підсумкових контрольних робіт формується відповідно до державних вимог щодо навчальних досягнень учня/учениці, визначених чинними навчальними програмами для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

Особливості конструювання змісту атестаційної роботи з української мови

Атестаційна контрольна робота з української мови є інтегрованою і містить завдання на перевірку результатів навчання з української мови і літературного читання. Завдання на перевірку

• сформованості навички читання, розуміння прочитаного, уміння працювати з текстом, використовуючи визначені програмою літературознавчі поняття;

• перевірку орфографічних і пунктуаційних умінь, навичок застосування знань про мову і мовлення, мовних умінь;

• побудову зв'язного висловлювання формуються на основі єдиного художнього або науково-художнього тексту.

Для перевірки орфографічних і пунктуаційних умінь укладачі контрольної роботи обирають в тексті для читання логічно завершену частину для списування, в якій 25% слів містять вивчені орфограми, і оформлюють її з пропусками цих орфограм.

Особливості конструювання змісту атестаційної роботи з математики

Зміст підсумкової контрольної роботи з математики має формуватись з таких основних завдань:

• складеної задачі на 3 дії;

• виразу з багатоцифровими числами на визначення порядку дій (з дужками);

• на порівняння і перетворення величин;

• знаходження частини від числа; застосування геометричного матеріалу.

Роботу учень письмово оформлює на листочках зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення письмових робіт з математики. Усі письмові обчислення до завдань мають виконуватись у зошиті.


/Files/images/korisn_posilannya/ZNO-2019-1.png

Наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.

Варто наголосити, що 2019 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Таким учасникам результати тестування буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

ВИЗНАЧЕНО ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

ЗНО-2019: ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Тож повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Важливо наголосити, що 2019 року учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір. Нагадаємо, що 2018 року для вказаної категорії осіб обов’язковою була державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання лише з української мови.

Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

Кiлькiсть переглядiв: 631

Коментарi