• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наукове товариство учнів "Юний дослідник"

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО УЧНІВ

«ЮНИЙ ДОСЛІДНИК»

2023-2024 навчальний рік

План роботи наукового товариства учнів «Юний дослідник» на 2023– 2024 н.р.

Відділення наукового товариства учнів «Юний дослідник»

Положення про НТУ "Юний дослідник"

Перемога в І етапі Конкурсу-захисту робіт МАН

Учениці ліцею - Лєра Федор, Надія Богач та Карина Ішуніна виступали на І етапі Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Лєра посіла І місце (керівниця Кандейкіна М.Ю.), Надія - ІІ місце (керівниця Флакей Н.М.), Карина - ІІ місце (керівниця Даценко І.Ф.)

Кожна учасниця мала свою родзинку під час виступу. Дівчатка отримали досвід роботи з різними джерелами, а також удосконалили свої ораторські здібності.

/Files/images/InShot_20231220_175947186.jpg


Шкільний етап Конкурсу-захисту робіт МАН

В Олександрівському ліцеї відбувся шкільний етап Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Учасниками Конкурсу стали члени наукового товариства ліцею «Юний дослідник»:

- Костюк Катерина, яка презентувала роботу на тему «Пісочна терапія як гармонійний метод розвитку дітей», ознайомила присутніх з "Світловою пісочницею", методом пісочної гри та з різними видами піску, які можна використовувати задля зняття напруги й заспокоєння.

- Богач Надія виступила з темою «І пам'яті свіча не згасне». В своїй роботі дослідила причини, перебіг та наслідки Голодомору 1932-1933 рр. як в Україні, так і в селах Попельнастівської сільської ради, продемонструвала спогади очевидців тих подій, проаналізувала результати соціологічного опитування здобувачів освіти ліцею щодо обізнаності з подіями тих років.

- Бесарабова Дарія підготувала наукову роботу на тему «Вишиванка як символ українського народу». Розкрила історію вишиванки, різноманіття технік та стилів вишивання в різних регіонах України. Визначила семіотичні аспекти, включаючи символіку та кольорову гаму. Зазначила роль вишиванки в формуванні національної ідентичності та самосвідомості, її вплив на сучасне мистецтво та дизайн.

- Романів Аміна, яка захистила роботу на тему «Особливості святкування Великодня. Великодній фольклор». Розповіла про великодні традиції в Україні та особливості великоднього фольклор. На основі власних спостережень розкрила питання збереження традицій народної обрядовості під час святкування великодніх свят.

- Федор Валерія виступила з роботою на тему "Дослідження впливу чаю на організм людини". Розповіла про результати власних досліджень якості різних видів чаю, про його вплив на організм людини. Розкрила питання про користь і шкоду цього напою. Проаналізувала результати опитування серед учнів 6-11 класів щодо вподобання сортів чаю.

- Майданик Вікторія захистила роботу на тему «Фізика і мистецтво», зазначивши, що наука та мистецтво – це засоби пізнання та перетворення світу. На конкретних прикладах описала фізичні явища у творах художньої літератури та живопису.

- Романів Гліб продемонстрував роботу на тему «Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття рідного краю: охорона і збереження ґрунтів, їх родючості». Проаналізував типи ґрунтів рідного краю та причини зменшення їх родючості, на основі результатів власних досліджень і спостережень, розповів про користь компосту з опалого листя.

- Ішуніна Карина виступила з

науковою роботою на тему «Дослідження творчості митців – фронтовиків (Д.Луценка та В.Сухомлинського) з метою патріотичного виховання та формування навичок стресостійкості у дітей та молоді". Розкрила питання використання сторітелінгу як терапевтичної техніки, зоойоги та дихальних технік як дієвих засобів самодопомоги. Проаналізувала результати анкетування учнів щодо використання ними технік саморегуляції та арт – терапії.

Учням вдалося донести до членів журі Конкурсу актуальність обраних тем, показати інтерес до науки та вміння презентувати власні напрацювання.

За рішенням журі переможцями Конкурсу стали Богач Надія (секція "Історичне краєзнавство"), Ішуніна Карина (секція "Українська література") та Федор Валерія (секція "Біологія людини").

/Files/images/23-24_nrk/20231214_113615.jpg

/Files/images/23-24_nrk/20231214_120022.jpg


ІНСАЙТИ 2023

Одним з напрямків роботи з обдарованими та здібними до науки учнями є залучення їх до участі в обласному конкурсі наукових проєктів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини 2023».

10 листопада відбувся обласний конкурс наукових проєктів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини 2023» в якому учениця 6 класу Олександрівського ліцею Фещенко Дар’я дебютувала, розповівши історію своєї родини – внутрішньо переміщених осіб. Наразі результати ще невідомі, але досвід, який отримала Даша, готуючи роботу та захищаючи її, дуже цінний.

12 листопада, учениця 9 класу Олексюк Софія презентувала свій дослідницький проєкт "Життя тварин у зоні бойових дій та окупації" в обласному конкурсі "Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини 2023" в секції "Зоологія".

Христина Сирота, учениця 7 класу( наукова керівниця І.Даценко) представляла на захисті в секції діяльність свого рідного Олександрівського сільського будинку культури, пропагувала його роботу із збереження української культури.

Бутяєва Діана, учениця 7 класу читає своЇ вірші на захисті інсайтів в секції "Літературна творчість". Дитяча творчість вражає тонкі струни душі...

/Files/images/23-24_nrk/InShot_20231112_204912149.jpg

2022-2023 навчальний рік

"Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини"

Наукове товариство учнів "Юний дослідник" залучає учнівську молодь до науково-дослідницької діяльності, до наукового пошуку, підвищення свого інтелектуального та культурного рівня, які бажають поглибити свої знання як з окремих предметів, так і в галузі сучасних наукових знань, що стануть запорукою самореалізації, неперервного розвитку особистості впродовж життя.

11 і 12 листопада відбувся обласний конкурс - захист наукових проєктів " "Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини" у секціях "Біологія людини", "Правознавство", "Англійська мова".

Юні інсайтери Олександрівського ліцею Олексюк Софія, учениця 8 класу, Артюх Софія, учениця 9 класу, та Коваль Ксенія, учениця 7 класу, презентували наукові дослідження та ділилися своїми напрацюваннями.

Вдихаємо натхнення та видихаємо перемогу разом з нашими учасниками.

/Files/images/foto_nove/nov/received_964399461212305.jpeg

/Files/images/foto_nove/nov/received_999496008094895.jpeg

/Files/images/foto_nove/nov/received_956399498711220.jpeg


"Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН"

22.12.2022 року відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН на рівні Попельнастівської громади, в якому учні нашого закладу показали гарні результати:

- І місце - Федор Валерія, учениця 8 класу (секція "Фольклористика", керівник Щербина Н. В.),

- І місце - Соколенко Сніжана, учениця 11 класу (секція "Географія", керівник Петренко С. Г.).

Федор Валерія Олександрівна, учениця 8 класу, під керівництвом педагогічного керівника Щербини Н.В., вчителя української мови та літератури Олександрівського ліцею, стала учасницею конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Кіровоградської МАН в секції "Фольклористика", презентуючи свою роботу на тему «Особливості купальських пісень». Дослідницьку роботу присвячено вивченню особливостей традиційних народних купальських пісень та самобутності народної обрядовості українського народу літнього календарного циклу. Валерія 11 лютого провела постерний захист, здобувши новий для себе досвід.

/Files/images/foto_nove/nov/received_3398825657105002.jpeg


2021-2022 навчальний рік

Учні нашого закладу брали участь в обласному конкурсі наукових проєктів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини». 10 учнів були представниками секцій «Українська мова», «Українська література» та «Валеологія, медицина», змагалися у творчих випробуваннях. Теми робіт мали досить широку палітру. Коваль Ксенія та Ішуніна Софія за свою працю отримали дипломи ІІ ступеня. Інші учасники: Маринко Діана, Кальга Ольга, Богач Надія, Майданик Вікторія, Олексюк Софія, Федор Валерія, Ішуніна Карина, Бесарабова Дар'я - були нагороджені дипломами за участь. Кожен з них отримав багатий досвід роботи в подібних заходах. Вітаємо творчих і завзятих юних науковців!

/Files/images/foto/272233822_688155012211090_6003519875014979772_n.jpg


СТАТУТ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА УЧНІВ «ЮНИЙ ДОСЛІДНИК»

ПОЛОЖЕННЯ про наукове товариство учнів « Юний дослідник»

План роботи наукового товариства учнів «Юний дослідник» на

2021– 2022 н.р.

Кiлькiсть переглядiв: 158

Коментарi