• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • ЕКСТЕРНАТНА ФОРМА НАВЧАННЯ

ДО УВАГИ БАТЬКІВ

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ УЧНЯ:

1. Заява (написана від руки)

2. Копія свідоцтва про народження дитини (або паспорта дитини)

3. Документ про наявний рівень освіти: для 9 класу (копія особової справи або копія табелю за 8 клас); для 11 класу (копія свідоцтва та додатка про базову освіту, копія особової справи за 10 клас або копія табелю за 10 клас)

4. Згода на обробку персональних даних

5. Довідка з місця навчання

З метою належної організації екстернатної форми навчання дітей, які проживають на тимчасово окупованій території України та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях і виявили бажання навчатися у загальноосвітніх навчальних закладах на контрольованій органами державної влади території України документи на зарахування можна надати в електронному форматі (у сканованій формі).

Дорожня карта щодо отримання освіти за екстернатною формою навчання

1. Оцінити необхідність і можливість отримання Вами/Вашою дитиною освіти за екстернатною формою.

Сподіваємося, в цьому Вам допоможуть такі рекомендації:

1. Подумайте, чи зможете Ви/Ваша дитина самостійно вчитися без постійного контролю вчителя.

2. Сформулюйте мету навчання екстерном.

3. Обговоріть із батьками такі питання:

 • чи підтримують вони Ваш вибір і чи згодні взяти на себе часткову відповідальність;
 • якою мірою вони спроможні надати Вам навчальну, методичну і моральну підтримку;
 • чи зможуть вони бути Вашими консультантами, асистентами та тренерами під час навчання та підготовки до атестації.

4. Ознайомтеся із системою навчання за екстернатноюформою.

5. З’ясуйте особливості різних форм навчання:

 • екстернатна;
 • індивідуальна.

7. За потреби складіть тест на визначення базового рівня знань і здатності до самостійної учбової діяльності.

2. Ознайомтеся з Положенням про екстернатну форму навчання

3. Підготуйте необхідні документи:

 • письмова заява (для неповнолітніх-заява батьків або осіб, що їх замінюють) щодо річного оцінювання за курс того чи іншого класу або атестації за освітній рівень відповідно початкової, базової чи повної загальної середньої освіти
 • копія документу, що засвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження)
 • копія документу про рівень освіти (табель навчальних досягнень, свідоцтво про базову загальну середню освіту). Якщо документ отриманий в іншій країні та відсутня Угода про взаємне визнання документів про загальну середню освіту між нашими країнами, необхідно проставити на документі апостиль (звертатися до Міністерства освіти і науки України). У разі відсутності документа про наявний рівень освіти навчальний заклад, де буде організовано екстернат, самостійно визначить освітній рівень екстерна
 • копія документу, що підтверджує законність перебування в Україні (для іноземців)
 • погодження служби у справах дітей у разі перебування дитини або сім´ї на обліку (відповідно до рішення координаційної ради)
 • копія документу, що засвідчує зміну прізвища або імені (за потребою)
 • у разі проходження екстерном річного оцінювання з окремих предметів в іншому навчальному закладі – довідку, що це підтверджу з оцінками, завірену підписом керівника та печаткою відповідного навчального закладу, у якому навчається або навчався екстерн.

4. Зверніться з цим пакетом документів до директора навчального закладу:

 • денний загальноосвітній навчальний заклад (1-4 класи) – з 1 жовтня до 1 березня за графіком особистого прийому громадян директором школи;
 • Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Олесандрійської районної ради Кіровоградської області (вул. Зелена, 21а, директор – Глущенко Наталія Василівна) (основна й старша школа) – з 1 жовтня до 1 березня щочетверга з 14.00 до 16.30

Для учнів, які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну, термін подачі заяв не обмежується.

Якщо Вам відмовлено, вимагайте письмову відмову й зверніться до КУ «Олександрійський РЦОЗО». Зверніть увагу, Ви/Ваша дитина може пройти атестацію з окремих предметів (не більше двох), яких немає в навчальному плані школи, де Ви/Ваша дитина навчається. Наприклад, в школі вивчається лише одна іноземна мова – англійська, Ви/Ваша дитина можете написати заяву (більше ніяких додаткових документів надавати не потрібно) на ім’я директора щодо атестації з німецької мови; пройти атестацію на базі свої школи і в документі про освіту будуть виставлені оцінки і з англійської, і з німецької мов.

5. Ознайомтеся з графіком проведення консультацій, річної та державної підсумкової атестації.

6. Пам’ятайте, що відповідно до законодавства відповідальність за навчання, виховання та розвиток дитини несуть батьки, тому Вам необхідно забезпечити контроль за отриманням дитиною освіти за екстернатною формою навчання.

Кiлькiсть переглядiв: 99

Коментарi